Fotbal

Declaratii neasteptate facute de Ovidiu Herea dupa ce a fost injurat tot meciul de fanii Stelei

10.08.2022, 12:53 Orange Sport

Ovidiu Herea, rapidist convins, a jucat 90 de minute pentru Metaloglobus, in meciul cu Steaua, scor 1-1, partida disputata in Ghencea.

Atacantul in varsta de 37 de ani a fost injurat pe tot parcursul meciului, din cauza trecutului de rapidist si spiritele s-au aprins si mai rau dupa ce Herea a marcat golul egalizator.

Declaratii surprinzatoare facute de Ovidiu Herea dupa Steaua - Metaloglobus 1-1

Ovidiu Herea le-a stricat stelistilor debutul in noul sezon. In minutul 50, cand tabela arata 1-0 pentru Steaua, fostul jucator al Rapidului a marcat golul de 1-1 si s-a bucurat in fata galeriei echipei din Ghencea.

Herea n-a avut parte de o primire prea buna din partea suporterilor Stelei. Ba chiar un ultras a incercat sa patrunda in teren in momentul in care Herea a fost schimbat.

Cu toate acestea, Ovidiu Herea a avut un discurs fair-play la adresa adversarilor....