Liga Campionilor

Mircea Lucescu, Mister Champions! Dinamo Kiev, calificare miraculoasa in play-off-ul Ligii...

Mircea Lucescu, Mister Champions! Dinamo Kiev, calificare miraculoasa in play-off-ul Ligii Campionilor, dupa ce a intors scorul in prelungiri

10.08.2022, 00:24 Orange Sport

Dinamo Kiev s-a impus marti seara in Austria, cu Sturm Graz, scor 2-1, intr-un meci contand pentru mansa secunda a turului al treilea preliminar din Liga Campionilor. Echipa antrenata de Mircea Lucescu s-a calificat in play-off-ul competitiei.

In meciul disputat in Austria, la Graz, pe arena Graz Liebenau, Hojlund a deschis scorul pentru Sturm Graz, in minutul 27.

Cum in mansa intai, Dinamo Kiev castigase cu 1-0 , s-a intrat in prelungiri, acolo unde formatia pregatita de Mircea Lucescu a reusit o intoarcere de scor uluitoare.

Vivcharenko, jucator intrat in minutul 71, a inscris golul egalizator in minutul 97, iar in minutul 112 Tsygankov a transat calificarea stabilind scorul final.

In cele din urma, Dinamo Kiev s-a impus cu 2-1 la Graz si, cu 3-1...