Liga 1

Voluntari pierde pe teren, dar castiga in social media! Postare senzationala pe Facebook: "Si Ajax a condus cu 2-0..." :)

10.05.2019, 19:42 Sursa: Prosport

Voluntari joaca in aceste momente pe terenul celor de la Botosani , dar trupa lui Bergodi e condusa cu 2-0, goluri Roman si Golofca, in minutele 9 si 45 +2.

Totusi, ilfovenii spera in minuni si spera ca rezultatul sa fie intors, asa cum Tottenham a reusit in fata celor de la Ajax in semifinalele Ligii Campionilor.

Tottenham Hotspur s-a calificat in finala Ligii Campionior, dupa ce s-a impus cu 3-2 (3-3, la general), pe terenul lui Ajax Amsterdam. Partida a oferit o rasturnare de scor incredibila, asemanatoare celei din dubla Liverpool - Barcelona.

Dupa victoria cu 1-0 din tur, Ajax pornea ca favorita, iar formatia olandeza parea cu un pas si jumatate in finala de la Madrid, dupa golurile lui de Ligt si Ziyech, din minutele 5, respectiv 35.

Tottenham a revenit dupa pauza incredibil. Lucas Moura a punctat de doua ori, in minutele 55 si 59. Cu zece minute inainte de final, Ajax a ratat o sansa imensa, Ziyech trimitand in bara cu un sut puternic din afara careului. La una dintre ultimele faze ale meciului, in minutul 90+5, Moura a facut hatrick-ul si a dus-o pe Tottenham in finala Ligii Campionilor.