Liga 1

FC Voluntari - Concordia 2-1. Drama pentru echipa lui Adrian Falub, dupa ce a condus aproape tot meciul. Asa arata clasamentul din play-out

15.05.2019, 23:09 Sursa: Prosport

FC Voluntari - Concordia Chiajna 2-1 (Tudorie 84, 90+2 / Gradinaru 1)

Echipele:

FC Voluntari: Mitrev - Ricardinho (Hodorogea 75), Balaur, Armas, Al. Vlad - Al. Rauta, Signorelli, Capatina - G. Deac (Belahmeur 67), Tudorie, Gadze (Balan 71) Rezerve: Vatca - Russo, C. Lazar Concordia Chiajna: Rimniceanu - Barboianu (Iloki 89), Marc (Meira 81), Cadamuro, Koutroumpis, A. Radu - Gradinaru, Gorobsov, Ivanovici - Bawab (Nivaldo 85), Moussa Rezerve: Caparco - M. Cristescu, Guessa, Stanica Arbitru: Radu Petrescu/ Asistenti: Vladimir Urzica & Marius Nicoara

Minutul 90+5: Fluier final la Voluntari! Echipa lui Berdogi se impune dramatic, cu "dubla" lui Tudorie din finalul partidei, si se distanteaza la trei puncte de locul de baraj, ocupat de Hermannstadt . Situatia se complica pentru Concordia Chiajna, care ramane la zece puncte ultimul loc ce asigura salvarea de la retrogradare.

7. Gaz Metan 39p 8. Dinamo 38p 9. FC Botosani 32p 10. Poli Iasi 29p 11. FC Voluntari 26p 12. Hermannstadt 23p 13. Dunarea Calarasi 21p 14. Concordia Chiajna 16p

Minutul 90+2: GOOOOOL FC Voluntari! Drama pentru echipa lui Adrian Falub! Ion Gheorghe centreaza in careu, Rimniceanu iese gresit si mingea ajunge la Tudorie, care trimite in poarta goala pentru 2-1.

Minutul 84: GOOOOOL FC Voluntari! Tudorie transforma o lovitura de la 11 metri, dupa ce Koutroumpis l-a faultat in careu pe Ion Gheorghe.

Minutul 78: Gazdele alearga dupa egalare, dar echipa lui Falub se apara exemplar. O actiune a celor de la FC Voluntari se incheie cu un sut de la aproximativ 25 de metri semnat de Gheorghe, dar acesta trimite balonul peste stadion.

Minutul 65: Ocazie imensa a gazdelor! Deac il dribleaza pe Rimniceanu si trimite spre poarta, dar mingea este respinsa de pe linia portii de Stefan Barboianu, astfel ca echipa lui Falub ramane in avantaj.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Se incheie prima repriza. Oaspetii conduc cu 1-0.

Minutul 37: Gorobsov executa o lovitura libera in careu, Cadamuro recentreaza, mingea ajunge la Koutroubis, dar acesta suteaza peste poarta.

Minutul 33: Ocazie mare pentru FC Voluntari! Tudorie primeste o pasa la marginea careului, se intoarce cu fata la poarta si trage slab, pe directia lui Rimniceanu, care respinge in corner.

Minutul 1: GOOOOOL Concordia Chiajna! Inceput perfect de meci pentru echipa lui Adrian Falub. Ivanovici centreaza in careu catre Bawab, fundasii Voluntariului resping, dar mingea ajunge la Gradinaru care trage puternic si deschide scorul, dupa 30 de secunde.

Minutul 1: Fluier de start!

Cu cinci runde inainte de incheierea sezonului din play-out-ul Ligii I Betano, FC Voluntari ocupa locul 11, cu 23 de puncte, la egalitate cu FC Hermannstadt, care se afla pe pozitie de baraj. Formatia lui Cristiano Bergodi a inceput bine play-out-ul, cu trei victorii consecutive, insa rezultatele ulterioare au lasat de dorit, iar echipa are emotii cu privire la evitarea retrogradarii. De partea cealalta, Concordia Chiajna pare deja condamnata la fotbal in Liga 2 din sezonul urmator. Trupa lui Adrian Falub a obtinut o singura victorie in cele nou meciuri din play-out, inregistrand patru remize si patru esecuri. Chiajna e ultima, cu doar 16 puncte, la sapte lungimi de locul de baraj. In acest sezon, cele doua formatii din Ilfov s-au mai intalnit de trei ori, iar de fiecare data a avut castig de cauza FC Voluntari, care s-a impus cu 4-0, 3-1, respectiv 2-1.