Liga 1

Viorel Moldovan, mandru de elevii sai dupa meciul cu Viitorul: "Am facut un joc excelent"

19.07.2019, 23:16 Sursa: Prosport

Viorel Moldovan (47 de ani) a vorbit la finalul meciului pierdut de echipa sa, Chindia Targoviste, impotriva celor de la Viitorul , scor 1-0. Brazilianul Eric a marcat unicul gol al partidei, in repriza secunda.

Antrenorul nou-promovatei isi felicita elevii pentru prestatia din acest meci: " Consider ca am facut un joc excelent. Vreau sa-mi felicit baietii din acest punct de vedere, cred ca meritam mai mult de la acest meci. Stiam calitatile celor de la Viitorul, este echipa cu cea mai buna dinamica de joc din acest campionat, fara sa supar pe cineva.

Pe atac am fost aproape sa marcam si noi in prima repriza. Jucand impotriva unui asemenea adversar, ai anumite probleme, dar le-am gestionat excelent, spun eu. Odata cu primirea golului nu ne-am destabilizat, am schimbat si sistemul. Asta e fotbalul, sunt mandru de baietii mei. Programul este infernal in acest debut de sezon. Am mare incredere in pregatirea pe care am facut-o, sunt sigur ca avem potenta necesara sa ne batem de la egal la egal cu orice adversar. Fara efort nu poti sa faci fata la acest nivel, este mult mai dificil fata de Liga 2 , trebuie sa alergam si sa muncim foarte mult pentru a obtine rezultate", a spus Moldovan, la Digi Sport.

Nou-promovata se va deplasa in etapa urmatoare pe "Ion Oblemenco", pentru duelul cu Craiova , apoi vor primi vizita campionior de la CFR Cluj . Pe 10 august, trupa lui Moldovan se va duela cu cealalta nou-promovata, Academica Clinceni, iar apoi vor juca cu Dinamo .