Echipa nationala

thumbs

Mirel Radoi a chemat sase stranieri pentru meciurile nationalei U21 din octombrie cu Ucraina si Irlanda de Nord

20.09.2019, 15:33 Sursa: Prosport

Selectionerul Mirel Radoi a a chemat sase stranieri pentru meciurile nationalei U21 din octombrie cu Ucraina si Irlanda de Nord, conform frf.ro.

Nationala va juca in preliminariile EURO 2021, ambele partide fiind pe teren propriu, dupa urmatorul program:
Romania - Ucraina, 10 octombrie, ora 20:30 , arena "Ilie Oana" (Ploiesti)
Romania - Irlanda de Nord, 14 octombrie, ora 20:30 , stadion "Anghel Iordanescu" (Voluntari)

Lista convocarilor preliminare pentru "dubla" cu Ucraina si Irlanda de Nord:
Andrei Ratiu (Villarreal/Spania)
Vlad Dragomir (Perugia/Italia)
Mihai Dobre (Bournemouth/Anglia)
Marius Marin (Pisa/Italia)
Denis Dragus (Standard/Belgia)
Adrian Petre (Esbjerg fB/Danemarca)

Incepand cu EURO 2021, la turneul final vor participa 16 echipe. Pe langa cele doua formatii gazda, Ungaria si Slovenia, se vor califica direct cele 9 castigatoare ale grupelor si cel mai bun loc doi. Celelalte 8 formatii clasate pe locul secund vor disputa intre ele un baraj in dubla mansa pentru celelalte 4 locuri disponibile.

Programul tricolorilor U21 in preliminarii EURO 2021:

6 septembrie 2019: Ucraina - Finlanda 0-2, Irlanda de Nord - Malta 0-0
10 septembrie 2019: Ucraina - Malta 4-0, Finlanda - Irlanda de Nord 1-1, Danemarca - Romania 2-1
10 octombrie 2019: Finlanda - Malta, Danemarca - Irlanda de Nord, Romania - Ucraina
14 octombrie 2019: Finlanda - Danemarca, Romania - Irlanda de Nord
14 noiembrie 2019: Romania - Finlanda
15 noiembrie 2019: Ucraina - Danemarca
19 noiembrie 2019: Irlanda de Nord - Romania, Danemarca - Malta
27 martie 2020: Malta - Ucraina
31 martie 2020: Ucraina - Irlanda de Nord, Romania - Danemarca, Malta - Finlanda
4 septembrie 2020: Danemarca - Ucraina, Malta - Irlanda de Nord, Finlanda - Romania
8 septembrie 2020: Finlanda - Ucraina, Irlanda de Nord - Danemarca, Malta - Romania
9 octombrie 2020: Irlanda de Nord - Finlanda, Ucraina - Romania, Malta - Danemarca
13 octombrie 2020: Irlanda de Nord - Ucraina, Romania - Malta, Danemarca - Finlanda

Articole asemanatoare