Anglia

George Puscas poate da o noua lovitura odata ajuns in Anglia. Atacantul, in fata unui moment important VIDEO

16.09.2019, 20:36 Sursa: Prosport

Internationalul roman George Puscas a fost nominalizat la golul lunii august din Championship.

Adversarii lui Puscas la aceasta distinctie sunt Cauley Woodrow, jucatorul lui Barnsley, si Jack Marriott, jucatorul lui Derby.

Puscas a fost nominalizat pentru golul marcat in partida sa de debut la Reading, impotriva lui Cardiff City, incheiata cu scorul de 3-0, in favoarea lui Reading, atunci cand atacantul roman a inscris, in minutul 25, dupa o actiune inceputa in propria jumatate de teren. In acel meci, George Puscas a mai inscris un al doilea gol in minutul 40.

Castigatorul va fi ales prin votul online al sustinatorilor si va fi anuntat vineri, 20 septembrie.

"Reading have got Puskas and Pele haven't they?" joked Cardiff boss Neil Warnock on Friday.

???? @ReadingFC 's George Puscas then did a pretty good impression of both...

@TheTilehurstEnd @readingfclens @TalkReading @ElmParkRoyals pic.twitter.com/hB7cNBYhGG