Stranieri

Razvan Lucescu a trait un cosmar cu Al Hilal! Cum s-a terminat meciul de infarct in care a condus cu 2-1 din minutul 88

20.01.2020, 19:50 Sursa: Prosport

Razvan Lucescu a avut parte de un meci incredibil in Arabia Saudita! Al Hilal a fost aproape de o victorie mare cu Al Faisaly, intr-un meci nebun, care s-a incheiat in cele din urma la egalitate, scor 2-2. Dupa 0-0 la pauza, spectacolul a fost unul total in partea a doua a meciului. Al Hilal a deschis scorul prin vedeta Giovinco, in minutul 47, insa Hyland a egalat imediat pentru gazde, la care a ajuns si Lukasz Gikiewicz, fostul atacant de la FCSB. Razvan Lucescu, egalat in prelungirile meciului Carlos Eduardo a facut 2-1 pentru Al Hilal, din penalty, in minutul 88, insa echipa lui Razvan Lucescu n-a reusit sa castige: acelasi Hyland a reusit sa marcheze si a adus un punct pentru Al Faisaly cu golul pe care l-a inscris in prelungiri. Reusita a fost validata cu ajutorul VAR, asa ca regretele lui Lucescu pot sa fie chiar mai mari. https://twitter.com/Alhilal_EN/status/1219304574206578690?s=20 In urma acestui rezultat, Al Hilal, care a participat la Campionatul Mondial al Cluburilor, ocupa locul 1, cu 31 de puncte, unul mai mult decat Al Nasr. 50 de ani are Razvan Lucescu