Spania

LIVE BLOG | Gaz Metan - Shonan Bellmare 0-1. Echipa lui Edward Iordanescu incheie cantonamentul din Spania cu o infrangere VIDEO

23.01.2020, 12:37 Sursa: Prosport

Gaz Metan a fost invinsa in ultimul meci amical jucat in Spania de japonezii de la Shonan Bellmare, scor 0-1. Edi Iordanescu a trimis in prima repriza rezervele si s-a vazut acest lucru! Japonezii au facut ce au vrut cu mediesenii. Niponii au dus notiunea de pasa la nivel de arta si au reusit sa inscrie in urma unei faze spectaculoase. Inainte de pauza, Iwasaki Yuto a marcat din intoarcere de la marginea careului, dupa o centrare de pe dreapta. In partea a doua, Iordanescu jr. a bagat in teren titularii si jocul s-a mai echilibrat, desi pasele japonezilor au continuat sa functioneze foarte bine. De aceasta data si echipa din Romania si-a creat o faza importanta in minutul 65 prin Cardoso, care a sutat putin peste poarta din interiorul careului. Reporterii ProSport Alin Grigore si Victor Vrinceanu sunt prezenti in Spania si transmit toate informatiile din cantonamentul celor patru echipe care se pregatesc la Marbella: FCSB, Dinamo, Gaz Metan si Hermannstadt. Gaz Metan - Shonan Bellmare 0-1 FINAL Min. 80: Niponii trec pe langa o centrare foarte buna si mingea iese afara. Min. 70: Hora trimite peste poarta din 6 metri, dupa o pasa a lui Nelut Rosu. Min. 65: Cardoso trimite cu stangul putin peste poarta din interiorul careului. Min. 50: Dupa schimbarile facute, Gaz Metan respira si ataca mai mult. A inceput repriza secunda. Edi Iordanescu a facut mai multe schimbari la pauza. PAUZA Min. 44: GOL SHONAN! Iwasaki Yuto inscrie cu un sut din intoarcere de la marginea careului, mingea a venit de pe dreapta. Min. 30: Japonezii schimba intreaga echipa! Min. 24: Suzuki Toichi il pune si el la lucru pe Plesca cu un sut de la 20 de metri. Min. 16: Kaneko Daiki suteaza putine pe langa poarta. Min. 7: Japonezii paseaza foarte bine in jumatatea adversa. [video width="1280" height="720" mp4="https://www.prosport.ro/wp-content/uploads/2020/01/20200123_160927.mp4"][/video] A inceput meciul! Echipa de start Gaz Metan: Plesca - M. Pleasca, R. Popa, Tomas, R. Trif - Droppa, Bousse - P. Costea, Ciocan, Sinceleanu - Ely Fernandes Adversara mediesenilor este o echipa de fotbal japoneza care joaca in prima liga, iar sezonul trecut a terminat pe loul 16 din 18. Cele doua echipe vor juca la Santa Maria Polo & Football Pitches, locatie aflata la 45 de kilometri de locul unde sunt cantonati in mod normal cei de la Gaz Metan. Gaz Metan a disputat pana acum cinci meciuri de pregatire in Spania: Laussane 1-3, FC Europa 1-2, VSG Altglienicke 0-2, FC Luzern 0-3, SV Darmstadt 0-0.