Liga 1

Jucatorul care a decis meciul Petrolul - Sepsi a ramas impresionat de atmosfera de pe "Ilie Oana": "M-am simtit foarte bine cu aceasta atmosfera, m-am simtit fotbalist"

04.03.2020, 22:11 Sursa: Prosport

Andrei Dumiter (21 de ani, pe care ii implineste pe 10 aprilie) a decis meciul din sferturile Cupei Romaniei dintre Petrolul Ploiesti si Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, incheiat cu victoria oaspetilor cu 1-0. Atacantul timisorean achizitionat de covasneni de la Ripensia a marcat in minutul 35, cu o lovitura de cap din 5 metri, unicul gol al jocului si si-a calificat echipa in faza semifinalelor competitiei, performanta pe care nu a mai realizat-o pana acum nici Dumiter si nici Sepsi OSK. Jucatorul decisiv al partidei de pe "Ilie Oana" a inceput meciul din postura de rezerva, insa accidentarea lui Pavol Safranko a dus la introducerea sa pe teren inca din minutul 12. Dumiter avea sa inscrie apoi in minutul 35. http://liga2.prosport.ro/seria-1/cupa/jucatorul-care-a-decis-meciul-petrolul-sepsi-a-ramas-impresionat-de-atmosfera-de-pe-ilie-oana-m-am-simtit-foarte-bine-cu-aceasta-atmosfera-m-am-simtit-fotbalist-18930726