Liga Europa

Morutan si Cicaldau, comparati cu starurile lui Bayern Munchen! Unde a aparut asa ceva

22.10.2021, 08:32 Sursa: Prosport

Olimpiu Morutan si Alexandru Cicaldau au fost confundati la Moscova cu mai multe staruri din grupele UEFA Champions League apartinand campioanei Germaniei. Inaintea partidei, la prezentarea echipelor de start, organizatorii au afisat corect sigla lui Galatasaray si numele antrenorului Fatih Terim, insa in locul fotbalistilor vicecampioanei Turciei apareau cei de la Bayern Munchen. Olimpiu Morutan a reusit un assist la Galatasaray in grupele Ligii Europa, joi seara, cand si Ianis Hagi a obtinut o victorie cu Rangers si Florin Nita a inregistrat un esec cu Sparta Praga. Morutan si Cicaldau, comparati cu starurile lui Bayern Munchen! Unde a aparut asa ceva La Moscova, Galatasaray, cu Alexandru Cicaldau pe teren pana in minutul 90 si Olimpiu Morutan pe teren din minutul 76, a invins in deplasare Lokomotiv Moscova, scor 1-0. Morutan a pasat decisiv pentru golul lui Akturkoglu, din minutul 82. Colegul sau, Alexandru Cicaldau, a fost trimis pe teren din primul minut de antrenorul Fatih Terim, care l-a inlocuit in minutul 90, la trecerea timpului. Lokomotiv Moskova macᅣnda skorborda yansᅣyan Galatasaray 11'i! #UEL pic.twitter.com/Y2JLFsmJ01 - BPT (@bpthaber) October 21, 2021 Cim Bom este pe prima pozitie in Grupa E din Europa League, cu patru puncte dupa doua meciuri, in timp ce Lokomotiv Mosco Formatia PAOK Salonic, antrenata de Razvan Lucescu si cu Alexandru Mitrita in componenta, a invins, joi seara, in deplasare, cu scorul de 2-1, echipa FC Copenhaga, intr-un meci din grupele Conference League. De la gazde a fost eliminat Grabara, in minutul 9. Pentru PAOK au inscris Siddey '19 si Zivkovic '38, iar pentru Copenhaga a marcat Biel '80.