Sport

Sanctiuni dupa incidentele de la meciul Viitorul - Dinamo: Sase suporteri nu mai pot intra pe stadioane timp de un an | VIDEO

16.07.2019, 08:40 Sursa: Mediafax

In minutul 67 al partidei dintre FC Viitorul - FC Dinamo, mai multi suporteri ai echipei Dinamo, dupa ce au injurat conducerea clubului si au cerut demisia antrenorului Eurgen Neagoe, au rupt gardul imprejmuitor si au intrat pe teren.

Centralul a oprit meciul timp de 20 de minute, iar o parte dintre suporteri au fost evacuati.

"Evacuarea acestora s-a desfasurat fara incidente. Au fost identificate si sanctionate sase persoane. In plus, acestia au primit si masura complementara, interzicerea accesului la meciurile de fotbal pe o perioada de un an", transmite Gruparea mobila de jandarmi Tomis Constanta.

Formatia pregatita de Gica Hagi a reusit o victorie importanta, scor 5-0, in urma golurilor marcate de Gabi Iancu (dubla - min. 9 si min. 69), Ganea (min. 48), Calcan (min. 66) si Eric (min. 71).