Serie A

VIDEO | Lazio - AC Milan 4-0. Ciprian Tatarusanu a fost integralist

25.01.2023, 02:38 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

VIDEO | Lazio - AC Milan 4-0. Ciprian Tatarusanu a fost integralist, iar Stefan Radu a fost rezerva neutilizata

AC Milan isi prelungeste seria slaba din anul 2023, bifand al cincilea meci consecutiv fara victorie. De aceasta data milanezii au pierdut la scor pe Stadio Olimpico din Roma, cu Lazio.

Milinkovic-Savic a deschis scorul rapid pentru gazde, in minutul 4. La pauza, Lazio a intrat la vestiare cu un avantaj de doua goluri, dupa ce, la un sut al lui Marusic, balonul a trecut pe sub Tatarusanu, a lovit bara, iar Zaccagni l-a impins in plasa. Era minutul 38.

Scorul a fost majorat de Luis Alberto, din penalti, in minutul 67, si tot Luis Alberto a oferit pasa decisiva pentru golul care a inchis tabela, inscris in minutul 75 de Felipe Anderson.

Ciprian Tatarusanu a fost integralist la AC Milan, iar Stefan Radu a fost rezerva neutilizata la Lazio.