Liga 1

Dandea, intrare cu talpa la oltenii lui Mangia: "Craiova a pierdut 2-0 la Horezu. Noi am jucat cu CSU!". Declaratia care merge direct la inima lui Adrian Mititelu

06.10.2018, 20:47 Sursa: Prosport

U Craiova a remizat pe teren propriu, scor 1-1 impotriva celor de la Hermannstadt, echipa ce a intrerupt seria de cinci infrangeri consecutive in Liga 1. Sibienii au deschis scorul prin Blanaru in minutul 7, iar oltenii au egalat prin Koljic inainte de pauza, dupa ce acesta a transformat un penalty obtinut de Cicaldau, dar acordat prea usor.

Mijlocasul celor de la Hermannstadt, Alexandru Dandea, i-a "intepat" pe cei de la U Craiova cu o declaratie care aduce aminte de un "scandal" mai vechi din Banie: " Da, da, sunt oltean, imi rare rau pentru Universitatea Craiova pentru ca ati vazut ca a pierdut 2-0 la Horezu, in Liga a treia. Noi am jucat cu CSU astazi" , au fost cuvintele lui Dandea.

Dandea face referire la U Craiova 1948 SA, echipa de Liga a 3-a patronata de Adrian Mititelu, care a pierdut astazi impotriva celor de la Flacara Horezu, unde antrenor secund-jucator este fostul portar al lui Dinamo , Florin Matache. Dupa primele sapte meciuri, echipa unde evolueaza Florin Costea este pe locul 8, cu 13 puncte, la patru puncte de liderul Unirea Bascov.