Stranieri

VIDEO | Restart pentru Sergiu Hanca! Romanul a debutat cu gol pentru Cracovia: reusita frumoasa a mijlocasului

09.02.2019, 21:12 Sursa: Prosport

Sergiu Hanca (26 de ani) a inscris golul decisiv pentru Cracovia, in victoria cu Piast Gliwice, scor 2-1.

Fostul jucator de la Dinamo a inceput din postura de titular prima sa partida oficiala la Cracovia. In minutul 50, mijlocasul dreapta a primit o pasa in careu si a sutat din prima la coltul lung, reusind sa marcheze si sa stabileasca scorul final al partidei. Hanca a fost schimbat in minutul 74 al partidei, in timp ce Cornel Rapa, celalalt roman de la Cracovia, a fost integralist.

VIDEO cu golul reusit de Hanca

Sergiu Hanca a fost transferat de Cracovia in aceasta iarna, de la Dinamo, pentru 60.000 de euro.

In urma acestei victorii, echipa celor doi romani ajunge la cinci victorii consecutive in Ekstraklasa si urca pe locul 8, pozitie care duce in play-off. Urmatorul meci al Cracoviei va avea loc duminica, 17 februarie, impotriva campioanei Legia Varsovia.