Liga 1

Gaz Metan Medias - Concordia Chiajna 3-1. Echipa lui Iordanescu a incheiat pe primul loc play-out-ul. Ilfovenii au retrogradat in Liga 2

02.06.2019, 23:03 Sursa: Prosport

Gaz Metan Medias - Concordia Chiajna 3-1 (Rondon 1, 5, Yazalde 36 / Gorobsov 45)

Echipele de start:

Gaz Metan Medias: Plesca - Pleasca, Diallo, Larie, Romeo - Ivanov, Aurelio (74 Ely)- Olaru (70 Mailat), Caiado, Rondon (64 Costea) - Yazalde Concordia: Misu - Barboianu , Meira, Stanica, Fota - Paliu (87 Obedeanu), Gorobsov, Nivaldo - Gradinaru (90 I. Constantin), Bawab, Ivanovici

FINAL: Gaz Metan se impune cu 3-1, in ultima etapa, si incheie pe primul loc in play-out. De partea cealalta, Concordia Chiajna a retrogradat in Liga 2 , de pe ultima pozitie.

Clasamentul play-out-ului Ligii I Betano:

7. Gaz Metan Medias - 48p 8. FC Botosani - 44p 9. Dinamo - 43p 10. FC Voluntari - 31p 11. Poli Iasi - 31p 12. FC Hermannstadt - 27p 13. Dunarea Calarasi - 25p 14. Concordia Chiajna - 19p

Minutul 46 : Inceput de repriza secunda la Medias!

PAUZA la Medias! Gaz Metan intra in avantaj la vestiare, scor 3-1.

Minutul 45: GOL CONCORDIA! Gorobsov reduce din diferenta cu un sut puternic din afara careului.

Minutul 36: GOL GAZ METAN! Yazalde face 3-0, dupa o centrare in fata portii primita de la Rondon.

Minutul 29: PENALTY RATAT DE GAZ METAN! Debutantul Misu apara sutul expediat de Caiado de la 11 metri.

Minutul 5: GOL GAZ METAN! Rondon face dubla dupa doar cinci minute. Venezueleanul inscrie cu capul in urma unei centrari perfecte primite de la Caiado

Minutul 1: GOL GAZ METAN! Rondon inscrie dupa ce portarul ilfovenilor a respins in fata un sut de la distanta.

Minutul 1: A inceput meciul de la Medias!

Partida de la Medias le va pune fata in fata pe Gaz Metan Medias, liderul din play-out, si Concordia Chiajna, ocupanta ultimului loc, care este deja retrogradata in esalonul secund. Echipa lui Edward Iordanescu nu mai poate pierde prima pozitie, indiferent de rezultatul ultimei etape.

Clasamentul play-out-ului Ligii I Betano: 7. Gaz Metan Medias - 45p 8. FC Botosani - 44p 9. Dinamo - 43p 10. FC Voluntari - 31p 11. Poli Iasi - 31p 12. FC Hermannstadt - 27p 13. Dunarea Calarasi - 25p 14. Concordia Chiajna - 19p