Liga 1

Trebuia sa fie un amical de lux, dar s-a transformat intr-un haos general. Gaz Metan s-a duelat cu o echipa din Anglia, pana cand o decizie a arbitrului a inflamat spiritele. Jucatorii lui Iordanescu Jr au iesit de pe teren

04.07.2019, 22:27 Sursa: Prosport

Gaz Metan Medias s-a duelat joi intr-un meci amical cu Charlton Athletic, dar meciul a fost abandonat in minutul 49. Edi Iordanescu a scos echipa de pe teren in startul reprizei secunde, dupa ce arbitrul a dictat un penalty pentru englezi.

Penalty-ul primit de Charlton i-a scos din minti pe baietii lui Edi Iordanescu. Acestia au protestat vehement, iar arbitrul a acordat doua cartonase rosii. In cele din urma, partida a fost abandonata. Englezii au postat intamplarea pe retelele sociale, la scurt timp de la finalul jocului.

In minutul 49, Charlton conducea cu 1-0 si beneficia de o lovitura de la 11 metri.

Charlton a promovat in liga secunda din Anglia la finalul sezonului precedent.

Match abandoned!

Wow. The game ends after 49 minutes after Gaz Median Medias withdraw in protest at their two red cards.

It finishes 1-0 Charlton. (Match report should be good!) #cafc