Liga 1

Concluziile lui Papura, dupa victoria la limita cu Sabail: "Trebuie sa fim mai concentrati"

11.07.2019, 21:26 Sursa: Prosport

Craiova s-a impus la limita contra lui FK Sabail, scor 3-2, iar Corneliu Papura asteapta ca baietii lui sa fie mult mai concentrati.

Papura spune ca echipa sa putea marca mai mult la Baku, insa e normal sa apara astfel de ratari in startul sezonului: "Cu siguranta, dupa ce am marcat trei goluri in deplasare avem prima sansa de a ne califica. Nu vad alta optiune. Dar trebuie sa ramanen concentrati. Daca ne consideram deja calificati, vom comite o mare eroare. Dupa aspectul jocului, cred ca mai puteam inscrie. Imi aduc aminte ultima faza, cand am avut o mare ocazie (n.r bara lui Qaka). Sunt greseli pe care orice echipa le comite in debutul sezonului. Sper ca pe viitor sa fim mult mai concentrati in fata portii. Daca eram mult mai concentrati, cu siguranta puteam sa evitam golurile primite. Unul a venit in urma unei faze fixe, iar al doilea dupa o minge pierduta de noi.

Echipa adversa are jucatori destul de buni in linia mediana. Deocamdata vreau doar sa ma concentrez pe echipa mea, nu sa ma gandesc cum ar fi daca unul dintre ei ar juca pentru noi" , a spus Corneliu Papura, la conferinta de presa de la finalul partidei de la Baku.

Oltenii s-au impus cu 3-2 la Baku, dupa un meci pe care l-au controlat. Mateiu a deschis scorul pentru Craiova, dar Ramazanov a egalat in minutul 33. Bancu a readus Craiova in avantaj in minutul 51, iar Roman a inscris pentru 3-1 dupa alte 16 minute. Ramazanov a reusit dubla, in minutul 82, si a inchis tabela pentru 3-2.

Returul va avea loc peste o saptamana, pe stadionul "Ion Oblemenco". Invingatoarea dintre Craiova si Sabail se va duela in turul secund cu Honved Budapesta sau Zalgiris Vilnius, echipa lui Liviu Antal.