Liga 1

Victoria cu Sabail incinge spiritele la Craiova! Suporterii ii cer socoteala lui Papura: "Nu ne trebuie o marioneta. De ce ne bucuram?"

11.07.2019, 21:30 Sursa: Prosport

Suporterii Craiovei l-au luat la rost pe Corneliu Papura dupa succesul cu Sabail, scor 3-2, in primul meci din preliminariile Ligii Europa. Multi sustinatori ai echipei din Liga 1 i-au cerut demisia lui Papura, pe pagina de Facebook a echipei.

La finalul partidei, antrenorul Corneliu Papura a fost ironizat de suporterii echipei: "Echipa e ok, dar ne mai trebuie un antrenor, nu o marioneta. / Avem o echipa slaba, de ce ne bucuram? / Papura, ai luat doua goluri cu Sabail! Esti multumit? / Afara cu Papura! Afara cu Cirtu / Vrem antrenor principal" , sunt cateva dintre mesajele postate pe pagina de Facebook a Craiovei.

Oltenii s-au impus cu 3-2 la Baku, dupa un meci pe care l-au controlat. Mateiu a deschis scorul pentru Craiova , dar Ramazanov a egalat in minutul 33. Bancu a readus Craiova in avantaj in minutul 51, iar Roman a inscris pentru 3-1 dupa alte 16 minute. Ramazanov a reusit dubla, in minutul 82, si a inchis tabela pentru 3-2.

Returul va avea loc peste o saptamana, pe stadionul "Ion Oblemenco". Invingatoarea dintre Craiova si Sabail se va duela in turul secund cu Honved Budapesta sau Zalgiris Vilnius, echipa lui Liviu Antal.