Liga 1

LIVE TEXT | FC Voluntari - Sepsi se joaca ACUM! Ilfovenii au bifat ocaziile importante ale partidei

12.07.2019, 20:16 Sursa: Prosport

FC Voluntari - Sepsi 0-0

FC Voluntari: Mitrev - Vlad, Armas, Balaur, Miranda - Gheorghe, Catatina, Gorobsov, Costin - Deac (Mihalcea 80), Popadiuc (Stoica 70) Rezerve: Ramniceanu, Leasa, Achim, Buliga, Mihalcea, Balan, Stoica Sepsi: Niczuly - Stefan, Tincu, Barisic, Radoslav - Velev, Vasvari (Adebanjo 59) - Hamed, Flores, Fulop (Stefanescu 65) - Dumiter Rezerve: Fejer, Popescu, Carnat, Kilyen, Stefanescu, Adebanjo, Veress

Minutul 88: Prima ocazie a lui Sepsi vine cu doua minute inainte de finalul timpului regulamentar! Flores isi incearca norocul de la distanta, trage pe jos, dar Mitrev retine.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauza!

Minutul 44: FC Voluntari putea intra la cabine in avantaj! Gabriel Deac a luat o actiune pe cont propriu si a tras cu interiorul, dar mingea a fost prinsa de Niczuly.

Minutul 7: Sansa mare pentru ilfoveni! Popadiuc primeste o pasa de pe partea dreapta, este lasat liber in careu de defensiva lui Sepsi dar Niczuly iese si il blocheaza perfect pe fostul jucator al FCSB .

Minutul 1: Fluier de start la Voluntari!

18:15 Avem echipele de start!

Partida dintre FC Voluntari si Sepsi care se va desfasura, vineri, 12 iulie, de la ora 18:30, va deschide sezonul 2019-2020 al Ligii 1.

FC Voluntari nu a suferit modificari majore in lotul echipei, pastrand jucatorii care au salvat echipa de la retrogradare. Gazdele l-au pierdut, in aceasta vara, pe Alexandru Tudorie, golgheterul ilfovenilor din sezonul trecut , dar au castigat prin cooptarea, la mijlocul terenului, a lui Nicolas Gorobsov.

FC Voluntari a incheiat sezonul trecut pe locul 13, in timp ce Sepsi s-a clasat pe locul 6.

Conducerea bancii tehnice a lui Sepsi a fost preluata de Csaba Lazlo, iar multi dintre titularii cu care a reusit calificarea in play-off au plecat, fiind inlocuiti cu jucatori precum Radoslav Dimitrov sau Razvan Tincu.

Cele doua formatii s-au intalnit de sase ori pana acum, FC Voluntari reusind sa invinga de 3 ori, Sepsi a obtinut victoria o singura data, iar doua meciuri s-au incheiat prin remiza.