Liga 1

Hermannstadt - Gaz Metan 0-2. Mediesenii castiga derby-ul Sibiului. Enache ramane fara victorie in fata lui Iordanescu

19.07.2019, 20:05 Sursa: Prosport

Hermannstadt - Gaz Metan 0-2 (M. Constantin 47, Chamed 71)

Echipele de start:

Hermannstadt: Rodrigues - Matel, Dandea, Luchin, Tatar - Cordea s , Dumitriu, Dalbea s , Caiado - Buzan, Tsoumou Rezerve: Stoica, Petrescu, Pinto, Debeljuh, Blanaru, Figueiredo, Sintean Gaz Metan: Plesca - Cretu, Constantin, Larie, Cikarski - Droppa, Rosu - Ely Fernandes, Olaru, Draghici - Bus Rezerve: Batista, Chamed, Sanoh, Popa, Romeo, Ciocan, Pleasca

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 84: Hermannstadt termina meciul in noua oameni! Dalbea vede al doilea cartonas galben de la Sebastian Coltescu si merge mai devreme la cabine.

Minutul 71: GOOOOOL Gaz Metan Medias! Olaru trimite mingea in careu, Bus nu reuseste sa reia, dar balonul ajunge la Chamed, care nu rateaza din pozitie ideala.

Minutul 47: GOOOOOL Gaz Metan Medias! Marius Constantin cade in careu dupa un duel cu Buzan, iar Coltescu arata punctul cu var. Acelasi Marius Constantin executa usor, pe jos, si puncteaza.

Minutul 45+1: Final de prima repriza!

Minutul 45+1: Rosu pentru Cordea! Mijlocasul sibienilor il calca pe tibie pe Nelut Rosu, iar Sebastian Coltescu nu sta pe ganduri si scoate din buzunar direct cartonasul rosu. Formatia pregatita de Costel Enache va juca o repriza in inferioritate numerica.

Minutul 1: Fluier de start la Targu Mures!

Hermannstadt a pierdut dramatic in prima etapa a noului sezon de Liga 1, scor 4-3. Echipa pregatita de Costel Enache va avea ocazia sa se revanseze in fata rivalei locale, Gaz Metan Medias, formatie care vine dupa un rezultat de egalitate. Mediesenii au condus cu 2-0, dar au fost egalati de Chindia, scor 2-2, si cauta prima victorie in acest sezon.

Costel Enache nu are nicio victorie in fata lui Edi Iordanescu, reusind un singur rezultat de egalitate. Fiul lui Anghel Iordanescu are doua victorii in fata tehnicianului care a pregatit Astra in sezonul precedent.

Golaverajul o claseaza pe Hermannstadt pe locul 12, peste Academica Clinceni si Dinamo . Gaz Metan Medias este pe locul 4.