Liga 1

Clasic! CFR Cluj a castigat la scor cu Academica Clinceni, iar Dan Petrescu nu a avut mila de fotbalistii sai: "M-am suparat pe echipa. Mi-a stricat seara"

20.07.2019, 23:24 Sursa: Prosport

CFR Cluj a invins-o cu 4-1 in deplasare pe Academica Clinceni, iar, in ciuda scorului categoric, Dan Petrescu a avut o alta parere despre partida din etapa a doua. "Bursucul" a recunoscut ca e putin suparat si sa scorul din prima repriza e prea dur.

Campioana conducea cu 3-0 la pauza, in urma a trei faze fixe, iar Dan Petrescu e de parere ca ilfovenii au facut un meci bun pana in acel moment: "E a doua oara in cariera cand marcam atat de mult din faze fixe. Scorul din prima repriza nu e corect. Ei nu au stiut sa se apere, in prima repriza a fost echilibrat. Cred ca scorul din prima repriza nu e real. In repriza a doua au riscat si ei, au luat si rosu, dar sunt convins ca Academica va fi o surpriza.

Itu nu putea respira, s-a operat la nas. Voia schimbare la pauza, dar a inscris. Cand iti iese, iti iese pana la final. Itu a facut un meci excelent, a prins incredere, nu a jucat niciodata in Liga 1. Ma bucur pentru el. Petrila putea marca si el", a declarat antrenorul campioanei, la DigiSport, dupa meci.

Golul marcat de Dobrescu, in minutul 90+2, l-a suparat pe Dan Petrescu, cel care s-a plans cu echipa sa a primit gol in fiecare meci de la inceputul sezonului: "Toti jucatorii m-au suparat. Daca va uitati in grua antrenorilor, toti injura. In loc sa ne gandim la meci... Sylla a avut cateva momente in care m-a suarat. M-am suparat putin pe echipa. Golul ala mi-a stricat seara. Nu avem timp sa pregatim meciul cu Maccabi. Avem nevoie de un meci mare" , a adaugat tehnicianul.