Liga 1

Dinamovistii tremura: "Nu vreau sa vorbesc de blesteme". Dar nu renunta. Mihai Popescu: "Acest start de sezon este dezastrous, dar..."

22.07.2019, 11:42 Sursa: Prosport

Eugen Neagoe a dat emotii tuturor celor care au privit meciul din etapa a doua a Ligii 1, Dinamo - Universitatea Craiova . scor 0-2. Antrenorul "cainilor" a suferit un stop cardio-respirator in minutul 25 al partidei, moment in care jucatorii gruparii din Stefan cel Mare s-au deconectat de la meci si nu au mai putut evolua.

Au primit doua goluri, dupa ce tehnicianul in varsta de 51 de ani a fost luat de ambulanta si transportat la Spitalul de Urgente Floreasca.

" Pe plan fotbalistic nu stiu ce s-a intamplat, eu zic ca am inceput jocul destul de bine. Din pacate am luat un gol stupid.

Apoi a fost faza cu Mister, nu stiu ce s-a intamplat. Noi am cazut din toate punctele de vedere. La pauza am incercat sa ne ridicam moralul, am incercat sa trecem peste. Asa ceva nu se poate, astea sunt adevaratele greutati, ce se intampla acum.

Nu vreau sa vorbesc de blesteme, daca suntem sau nu blestemati.

Sper sa fie sanatos ca asta este cel mai important, sa revina Mister alaturi de noi. O sa analizam acest start de sezon care este dezastruos, sa trecem peste si la meciul cu CFR sa luam puncte ", a spus Mihai Popescu la finalul partidei.

In etapa urmatoare, Dinamo va merge in Gruia, acolo unde o va intalni pe campioana Romaniei, CFR Cluj , sambata, 27 iulie, de la ora 21:00.