Stranieri

Ajax - PAOK Salonic 3-2. Grecii au fost pe modul autodistrugere la Amsterdam! "Lancierii" au beneficiat de 3 penalty-uri. Razvan Marin a evoluat 45 de minute

13.08.2019, 23:29 Sursa: Prosport

Ajax - PAOK Salonic 3-2 (Tadic 43-pen., 85-pen. Tagliafico 79 / Biseswar 24, 90+4) (2-2 in tur)

Ajax: Onana - Mazraoui, Veltman, L. Martinez s , Tagliafico - R. Marin (Dest s 46), Van de Beek (De Wit 89), Blind - Ziyech, Tadic, Neres (Huntelaar 79)
Rezerve: Varela - E. Alvarez, Promes, Schuurs
Antrenor: Erik ten Hag

PAOK: Paschalakis s - Varela, Crespo, Giannoulis s - Jaba (Limnios 71), El Kaddouri s , Esiti, Biseswar - Pelkas s (Swiderski 63), Akpom, Matos
Rezerve: Zivkovic - Douglas, Ingason, Misic, Stoch
Antrenor: Abel Ferreira

Minutul 90+5: Fluier final! Ajax merge in playoff-ul Ligii Campionilor, unde se va duela cu APOEL Nicosia.

Minutul 90+4: GOL Ajax! Biseswar marcheaza pentru 3-2 si PAOK spera la un miracol. La 3-3, grecii merg in playoff. Fosta echipa a lui Razvan Lucescu nu mai are insa foarte mult timp la dispozitie.

Minutul 85: GOL Ajax! Tadic inscrie din nou de la 11 metri. Matos a comis aceasta lovitura de la 11 metri, iar Tadic a marcat pentru 3-1.

Minutul 79: GOL Ajax! Tagliafico inscrie pentru 2-1, iar Ajax e tot mai aproape de playoff.

Minutul 46: S-a reluat partida. Razvan Marin a fost schimbat la pauza cu Dest.

Minutul 45+5: Pauza la Amsterdam. La acest scor, Ajax merge in playoff-ul Ligii Campionilor, iar PAOK in playoff-ul Europa League .

Minutul 43: GOL Ajax! Tadic inscrie dintr-un nou penalty comis de PAOK! Centralul Pawson a indicat din nou punctul cu var. Tadic a marcat de aceasta data, iar Ajax e calificata la acest scor.

Minutul 31: Penalty ratat! Tadic a irosit o lovitura de la 11 metri, iar PAOK ramane in avantaj. Portarul Paschalakis a parat sutul lui Tadic. Ramane 1-0 pentru PAOK.

Minutul 24: GOL PAOK! Biseswar deschide scorul la Amsterdam. La acest scor, Ajax e OUT din Liga Campionilor .

Minutul 1: A inceput partida de la Amsterdam. Razvan Marin e titular pentru gazde.

?? #UCL #ajapao pic.twitter.com/e4BVmeN4YA

- AFC Ajax (@AFCAjax) August 13, 2019

Ajax Amsterdam si PAOK Salonic au remizat in tur, scor 2-2, la Salonic. Olandezii pornesc cu prima sansa in returul din aceasta seara, iar Razvan Marin e anuntat ca titular in echipa "lancierilor".

Invingatoarea dintre Ajax si PAOK se va lupta cu APOEL Nicosia in playoff-ul Ligii Campionilor. In sezonul precedent, PAOK a evoluat in grupele Europa League, iar Ajax a ajuns pana in semifinalele Ligii Campionilor. "Lancierii" au fost eliminati din semifinale in minutul 90+5, dupa un gol marcat de Lucas Moura.