Cupa Romaniei

Cum ar fi fost la barajul pentru Liga 3? Steaua, meci de infarct cu Mostistea Ulmu in Cupa Romaniei: un gol marcat in minutul 90 a decis soarta partidei | GALERIE FOTO

14.08.2019, 19:43 Sursa: Prosport

Steaua a castigat, miercuri, scor 2-1, meciul cu Mostistea Ulmu, in Faza a II-a a Cupei Romaniei. Victoria "ros-albastrilor" a fost adusa de un gol inscris in minutul 90 al partidei jucate pe terenul 5 din Complexul Sportiv Ghencea. Marius Lacatus, fostul antrenor al "militarilor", a fost prezent la meci, chiar daca s-a despartit de echipa pe care a pregatit-o cu drepturi depline in sezonul trecut, cand a ratat promovarea in Liga 3.

Golurile Stelei au fost marcate de Andrei Antoni, in minutul 66, si Liviu Bajenaru, in minutul 90, acesta din urma marcand din penalty. Stelistii au fost condusi cu 1-0, dupa golul lui Alexandru Mihai din minutul 57, dar au reusit sa intoarca soarta partidei in favoarea lor. Echipa antrenata mai nou de Daniel Oprita s-a calificat mai departe in Cupa Romaniei.

Oprita a folosit urmatoarea formula de echipa, din primul minut: H. Iancu - Ov. Morariu, Bactar, M. Neagu, Bajenaru, Andr. Neagoe, Ad. Ilie, Val. Niculae, Antohi, Fl. Rasdan, Elek . Rezerve au fost: Radu - Capota, Miu, Nitu, Robu, Neaga, Mihai.

La partida disputata pe terenul cinci din Ghencea a asistat si "Fiara" Marius Lacatus, care, chiar daca nu mai coordoneaza proiectul Stelei, a ramas aproape de echipa cu sufletul.

Mostistea Ulmu este echipa care a invins-o pe Carmen Bucuresti la barajul pentru promovarea in Liga 3. Steaua a ratat sansa sa se dueleze cu Mostistea Ulmu in finalul sezonului trecut, dupa ce a terminat play-off-ul pentru calificarea la baraj pe locul secund, sub Carmen, dupa ce a pierdut meciul direct cu 1-0.

La partida de astazi din Ghenceau au asistat aproximativ 1.500 de suporteri.