Spania

La 38 de ani, Aduriz a rapus FC Barcelona cu un gol senzational. VIDEO | Ter Stegen n-a avut nicio sansa la foarfeca atacantului

17.08.2019, 08:42 Sursa: Prosport

Athletic Bilbao a invins FC Barcelona, scor 1-0, vineri, in primul meci al noului sezon din La Liga. In varsta de 38 de ani, Aritz Aduriz a marcat unicul gol al partidei in minutul 89, dupa o foarfeca de zile mari.

Barcelona a trimis de doua ori in bara, in prima repriza, dar bascii au rezistat. Luis Suarez s-a accidentat in minutul 32, dupa ce a trecut pe langa deschiderea scorului, iar Rafinha a intrat in locul sau. Rafinha a fost cel care a trimis a doua oara in bara, in minutul 44. Chiar daca meciul se indrepta spre un 0-0, Aduriz a marcat un gol senzational si a rapus Barcelona. Fundasul dreapta, Capa, a centrat perfect la 16 metri, iar Aduriz nu a stat prea mult pe ganduri si a reluat din foarfeca. Ter Stegen nu a avut nicio sansa, iar Athletic s-a impus cu 1-0.

Astazi va in intra in scena si Real Madrid. Baietii lui Zidane joaca pe terenul lui Celta Vigo, e la 18:00. De la ora 20:00 are loc cel mai interesant duel al primei runde: Valencia - Real Sociedad.

38-year-old Aritz Aduriz comes on at the death and wins it with a scissor kick ?? pic.twitter.com/QdDGaX2MAm