Liga 1

Academica Clinceni - Sepsi, 1-1. Oaspetii au egalat printr-un gol din ofsaid!

24.08.2019, 16:37 Sursa: Prosport

Academica Clinceni - Sepsi Sf. Gheorghe 1-1 (Cebotaru 24 - penalty / Karanovic 36)

Echipele de start :

Academica : Valceanu - Matei, Chatziterzoglu, Patriche, Parvulescu - Sut, Cebotaru - Achim, Popescu, Bus - Buziuc

Sepsi : Fejer - Kilyen, Barisic, Tincu, Stefan - Bouhenna - Gal, Vasvari, Flores, Hames - Safranko

Minutul 90. Academica si Sepsi au incheiat la egalitate, 1-1. Academica a egalat FCSB in clasament, fiecare cate 4, iar Sepsi a acumulat 7 puncte.

Minutul 46 S-a reluat meciul.

Minutul 45 - La pauza tabela arata 1-1.

Minutul 36 GOOOL Sepsi - Oaspetii au marcat, dar a existat un ofsaid nesemnalizat la Barisic. Totusi, reusita lui Goran Karanovic - a inscris cu calcaiul - a fost validata.

Minutul 24 GOOOOOOOL Academica Clinceni! Cebotaru transforma penalty-ul obtinut de Florin Achim dupa un fault comis de Fejer.

Minutul 1 A inceput partida.

Dupa un sezon trecut foarte bun, Sepsi nu a inceput foarte bine actuala stagiune. Desi este inca fara infrangere, dupa 6 etape, Sepsi are o singura victorie, restul fiind egaluri. Se claseaza pe locul 7 in acest moment, iar schimbarile de la nivelul stafful tehnic se simt in exprimarea echipei. Antrenorul Csaba Laszlo mai are nevoie de timp pana sa isi puna amprenta pe echipa.

De partea cealalta, Academica are un inceput modest, o singura victorie in primele meciuri (3-1 cu Chindia Targoviste) si are nevoie sa-si revina si sa acumuleze puncte pentru indeplinirea obictivului, salvarea de la retrogradare. In etapa trecuta, Academica a avut ghinionul sa primeasca gol la ultima faza a meciului cu FC Hermannstadt (1-2 in deplasare).

Academica si Sepsi s-au intalnit de doua ori in istorie, in sezonul 2016-2017 din Liga 2 , cand Sepsi s-a impus de fiecare data (2-1 si 3-0).