Spania

Zidane s-a suparat rau! Si-a certat jucatorii dupa Real Madrid - Real Valladolid 1-1. VIDEO | Golul incasat de madrileni l-a enervat la culme

25.08.2019, 09:31 Sursa: Prosport

Real Madrid a scos doar un egal la primul meci pe teren propriu in noul sezon din La Liga. "Galacticii" lui Zinedine Zidane (47 de ani) au remizat, scor 1-1, cu Real Valladolid pe "Santiago Bernabeu". Golul incasat de Real a venit in urma unor greseli in lant ale madrilenilor, care l-au suparat foarte tare pe antrenorul francez.

Karim Benzema a deschis scorul in minutul 82 pentru Real Madrid, intr-un meci care parea la discretia madrilenilor inainte de start, dar Sergi Guardiola a avut ultimul cuvant de spus. Atacantul de la Valladolid a egalat in minutul 88, in urma unor greseli in lant in echipa Madridului. Kross a gresit la mijloc, iar adversarii au recuperat, iar Ramos si Varane au stat prost in aparare, lucru care a permis ca Guardiola sa fie gasit perfect, cu o pasa filtranta, si sa-l execute pe Thibaut Courtois. VIDEO cu golurile partidei .

In urma acestei remize, Real Madrid a acumulat patru puncte, dupa doua etape din La Liga, si a cazut pe locul doi in clasament. Nu e de mirare supararea lui "Zizou", care a reactionat foarte dur dupa meci si si-a criticat fotbalistii pentru modul in careu au primit golul care le-a interzis victoria in fata propriilor suporteri.

Zidane nu a vrut sa arate cu degetul vreun jucator, ci a acuzat toata echipa ca a interpretat gresit faza. "Nu pot fi multumit cand noi deschidem scorul in minutul 83, iar ei ne egaleaza in ultimul minut. Nu pot sa fiu calm cand facem erori atat de mari. Poti sa pierzi mingea, dar nu si pozitionarea in teren! " , a spus Zidane dupa meci.