Stranieri

Ionut Radu nu a avut ce face, s-au marcat 3 goluri in 4 minute! Cum s-a terminat nebunia | VIDEO

21.09.2019, 09:18 Sursa: Prosport

Genoa, cu Ionut Radu in poarta, a cedat in deplasarea de la Cagliari, din etapa a 4-a din Serie A. Romanul nu a reusit sa faca fata pana la finalul partidei atacurilor gazdelor, desi pana in minutul 85 scorul a fost egal, 1-1. In cele din urma, rezultatul dupa 90 de minute a fost 3-1.

Cagliari a deschis tabela imediat dupa pauza, minutul 46, prin Simeone. Egalarea a venit pe final, minutul 83, prin Kouamene, dar pana la ultimul fluier, gazdele au mai punctat de doua ori. Zapata si-a marcat in propria poarta, minutul 85, pentru ca doua minute mai tarziu Joao Pedro sa profite de jocul avansat al fotbalistilor lui Genoa si sa faca 3-2.

Video cu reusitele

In urma acestui esec, trupa lui Ionut Radu ramane cu 4 puncte in Serie A, dupa 4 partide. Se situeaza pe pozitia a 12-a, la un singur punct de locul 18, ultimul retrogradabil.