Liga Campionilor

Scandal intre jucatorii lui Juventus dupa meciul de cosmar cu Atletico Madrid: "Hai sa vorbim in vestiar"

19.09.2019, 14:07 Sursa: Prosport

Remiza lui Juventus de pe terenul lui Atletico Madrid, din prima etapa a grupelor Ligii Campionilor, i-a facut pe jucatorii torinezilor sa reactioneze dur unul fata de celalalt. Potrivit informatiilor celor de la calciomercato.com, cel mai nervos a fost columbianul Cuadrado, omul care a si deschis scorul in Spania.

Spiritele s-au incins inca de pe tunelul de acces, iar pentru ca lucrurile sa nu degenereze capitanul Bonucci a intervenit imediat. " Nu aici, hai sa vorbim in vestiar despre ce s-a intamplat ", ar fi spus capitanul Leonardo Bonucci, cand a observat ca jucatorii au inceput sa se certe intr ei. Nici Maurizio Sarri nu a fost multumit de evolutia elevilor sai, iar acest lucru s-a vazut la conferinta de presa:

" Suntem Juventus, de fiecare data cand calcam pe gazon, obiectivul nostru e sa castigam, dar stim ca exista 10-12 alte echipe care gandesc la fel ca noi. In momentul de fata nu vad vreo favorita la Liga Campionilor din Italia. Cred ca avem nevoie sa trecem de acest prag cu o determinare iesita din comun, dar in acelasi timp sa avem mintea limpede.

Atletico Madrid poate castiga Liga Campionilor. Chiar daca l-a pierdut pe Griezmann acum au un jucator incredibil, pe Joao Felix ".

Juventus a facut egal, chiar daca a condus cu 2-0 si 2-1. Cuadrado (minutul 48) si Matuidi (minutul 65) au marcat pentru campioana Italiei, in timp ce Atletico a punctat prin Savic (minutul 70) si Herrera (minutul 90).