Spania

FCSB - Lokomotiv Moscova 3-3. Ros-albastrii, remiza intr-un meci spectaculos in care renegatii au iesit la rampa | VIDEO

20.01.2020, 15:56 Sursa: Prosport

FCSB si Lokomotiv Moscova au remizat, 3-3, in cel de-al treilea meci amical al ros-albastrilor din stagiul de pregatire din Marbella (Spania). Renegatul Cristi Manea a reusit o dubla la care nu se asteptau nici cei peste 100 de romani din tribuna. Fundasul dreapta a deschis scorul in minutul 15 dintr-o lovitura libera, iar a doua reusita a venit de la punctul cu var (45). In minutul 30 a marcat cu capul si Marko Momcilovic, jucator care are mai bine de un an de cand n-a mai evoluat intr-un meci oficial. In tabara rusilor au inscris Miranchuk (26), Barinov (33), Zhemaletdinov (63). In minutul 73, rusii au ratat o lovitura de pedeapsa dupa ce Planic a faultat in careu facut de Bogdan Planic. FCSB - LOKOMOTIV MOSCOVA 3-3 Au marcat: Cr. Manea 15, 45 pen., Momcilovic 30 / Miranchuk 26, Barinov 33, Zhemaletdinov 63 FINAL Min. 84: Planic ii paseaza perfect unui adversar in fata propriei porti, dar rusul rateaza inexplicabil. Min. 79. Morutan isi ameteste un adversar si suteaza, dar portarul respinge in ultimul moment in corner. Min. 72: Penalty pentru rusi dupa un fault in careu facut de Planic. Min. 64: GOL Lokomotiv! Rusii inscriu din 6 metri. Min. 55: Rusii suteaza de la marginea careului, dar Vlad e la post. A inceput repriza secunda! Man, Morutan si Florinel Coman schimba tot atacul ros-albastrilor. PAUZA Min. 45: GOOOL FCSB! Cristi Manea executa perfect lovitura de pedeapsa scoasa de Darius Olaru. Min. 40: Lucian Filip executa puternic o lovitura libera de la 30 de metri si-l obliga pe portar sa respinga in corner. Min. 33: GOL Lokomotiv! Rusii egaleaza din nou dupa o eroare in centrul defensivei. Miranchuk i-a pasat in fata portii lui Barinov, care a inscris. Romanii din tribune il cer pe Planic pe teren. Min. 30: GOOOL FCSB! Momcilovic reia cu capul din centrul careului si ii aduce in avantaj pe ros-albastri. Min. 26: GOL Lokomotiv! Rusii inscriu prin Miranchuk din centrul careului! Min. 25: Vina incearca sa-l angajeze pe Olaru, dar avesta din urma rateaza startul. Min. 15: GOOOL FCSB! Cristi Manea executa lovitura libera si inscrie dupa ce mingea e deviata in poarta de un adversar. Din tribuna se aude: "Haide Manea, ca nu trebuie sa te lase sa pleci de la Steaua". Min. 14: Nita are o cursa spectaculoasa pe dreapta, depaseste un adversar, intra in centru si e deposedat de un adversar prin alunecare, insa arbitrul dicteaza lovitura libera. Min. 10: Rusii paseaza in propria jumatate si ii invita pe stelisti sa atace. Min. 3: Adi Popa primeste o minge la 13 metri si suteaza, dar balonul e retinut de portar. La meci e si selectionerul Mirel Radoi. A inceput meciul! [video width="1280" height="720" mp4="https://www.prosport.ro/wp-content/uploads/2020/01/20200120_162615.mp4"][/video] FCSB (4-3-3): A. Vlad - C. Manea, I. Cristea, O. Perianu, Momcilovic - L. Filip, I. Vina, D. Olaru - Ad. Popa, C. Dumitru, Ad. Nita Rezerve: Niga, Balgradean, V. Cretu, Pantiru, Nedelcu, Fl. Coman, Morutan, B. Planic, Oaida, D. Man Antrenor: Bogdan Vintila Lokomotiv: Medvedev - Ignatiev, Kverkvelia, Magkeev, Rybus - Krychowiak, Joao Mario, Barinov - Al. Miranchuk, Eder, An. Miranchuk Rezerve: Kochenkov, Lysov, Idovu, Zhivoglayadov, Tugarev, Rybchinskiy, Kulilov, Kolomeytsev, Dorofeev, Zhemaletdinov, Smolov Antrenor: Yuri Semin Vintila nu se va putea baza pentru acest meci pe trei jucatori importanti: Ovidiu Popescu, Razvan Oaida si Florin Tanase. Acesta e al treilea joc de pregatire pentru ros-albastri, dupa 0-1 cu Basel si victoria 1-0 cu Karlsruhe. Lokomotiv Moscova e pe locul 5 in campionatul Rusiei. Cu un lot de 4 ori mai bine cotat decat cel al jucatorilor de la FCSB, rusii vor alinia o echipa plina de vedete: Joao Mario, care a castigat EURO 2016 cu Portugalia, sau Howedes, Corluka si Eder. La rusi evolueaza si peruanul Jefferson Farfan, fost coleg cu Marica la Schalke. Meciurile lui FCSB din Marbella 16 ianuarie 2020 - FCSB - FC Basel 0-1 18 ianuarie 2020 - FCSB - Karlsruher SC 1-0 20 ianuarie 2020 - FCSB - FC Lokomotiv Moscova - (17:30 ora Romaniei) - Centro Deportivo Dama de Noche, Puerto Banus 22 ianuarie 2020 - FCSB - Jeonbuk Hyundai FC - (17:00 ora Romaniei) - Centro Deportivo Dama de Noche, Puerto Banus