Cupa Romaniei

Nicandro Breeveld, eroul Iasiului, dupa prima "dubla" din cariera! Mijlocasul a fost fabulos si la interviuri! La ce s-a gandit cand Craiova a egalat in minutul 90

04.03.2020, 22:43 Sursa: Prosport

Poli Iasi - Craiova 3-2 | Moldovenii se califica dramatic in semifinalele Cupei Romaniei, dupa victoria in fata oltenilor lui Corneliu Papura. Nicandro Breeveld a fost omul meciului si a reusit o dubla. Poli Iasi se califica in semifinalele Cupei Romaniei, acolo unde mai merg Dinamo si Sepsi. Pentru gazde au marcat Breeveld, in minutele 13 si 90+2, si Horsia, in minutul 42, iar pentru oaspeti a marcat Dan Nistor, in minutele 55 si 90 "Am dorit sa mergem mai departe in Cupa, sa castigam meciul asta si suntem bucurosi. Sunt multumit ca am putut sa ajut echipa, dar sambata astept alt meci. Noi dorim sa mergem cat mai departe in Cupa si sa ne salvam in play-out. In campionat fiecare meci este o finala. Prima data cand am vazut ca ne-au egalat, am intrebat arbitrul cat mai avem de jucat", a declarat fostul jucator al FCSB dupa meci. U Craiova, eliminata dramatic de Poli Iasi din sferturile Cupei Romaniei! Este prima victorie pentru Mircea Rednic in 2020 ECHIPELE DE START: Poli Iasi: Rusu - Cabral, Frasinescu, Klimavicius, Serban - De Iriondo, Breeveld, Horsia, Gradinaru - Luckassen, Andrei Cristea Rezerve: Axinte, Omoh, Platini, Onea, Habibou, Fomba, Passaglia. Antrenor: Mircea Rednic Universitatea Craiova: Pigliacelli - Ivan, Acka, Dielna, Vatajelu - Nistor, Cosic, Cicaldau - Mihaila, A. Popescu, Barbut Rezerve: L. Popescu, Vladoiu, Bancu, Mateiu, Qaka, Baiaram, Koljic Antrenor: Corneliu Papura