Liga 1

Valentin Gheorghe, inger si demon in meciul Astra-Sepsi 2-2. A dat doua goluri, dar a fost eliminat dupa ce a primit doua cartonase galbene in trei minute. Oapetii au egalat in ultima secunda

13.09.2020, 21:08 Sursa: Prosport

Valentin Gheorghe a fost omul meciului Astra-Sepsi. A fost jucatorul cel mai inspirat in fata portii si a reusit sa inscrie doua goluri. Finalul partidei nu l-a prins pe teren, pentru ca a fost eliminat. A incasat doua cartonase galbene in urma unor faulturi inutile. Astra-Sepsi este un meci pe care Valentin Gheorghe nu-l va putea uita vreodata. A deschis scorul in minutul 15 dupa ce a lovit frumos cu capul, din centrarea lui Bruno. In debutul reprizei secunde a mai marcat o data. A luat o actiune pe cont propriu si a trimis mingea in poarta dupa un sut la coltul lung. In finalul partidei si-a pierdut luciditatea. A incasat un cartonas galben in minutul 84. Dupa trei minute a mai vazut unul si a fost eliminat. De fiecare data, arbitrul l-a pedepsit din cauza unor faulturi stupide. Cand a iesit de pe teren, echipa gazda conducea cu 2-1. In ultima secunda a partidei, oaspetii au egalat. Astra- Sepsi s-a terminat 2-2 si niciuna dintre echipe nu a reusit sa castige in acest sezon. Denis Alibec a incercat sa dea gol de la mijlocul terenului Denis Alibec a fost foarte activ dupa intoarcerea de la nationala. A luptat pentru fiecare minge si a fost cel mai faultat jucator de pe teren. A incercat chiar sa dea gol de la mijlocul terenului, inspirat de executia spaniolului Borja Valle. Executia lui nu a fost grozava si mingea ajuns in aut. "Alibec a facut doua meciuri excelente la nationala si el e cel mai mare castig din aceste doua meciuri. Faptul ca l-am vrut si pe Alibec, poate si aici arata ca n-as fi gresit daca Alibec ar fi ajuns la CFR.", a declarat Dan Petrescu dupa ce a vazut prestatia lui Alibec in meciurile cu Irlanda de Nord si Austria din Liga Natiunilor.