Liga 1

Leo Grozavu, dupa ce Sepsi a revenit spectaculos si a castigat primul meci: "La pauza s-a sunat adunarea!"

25.09.2020, 20:21 Sursa: Prosport

Sepsi s-a impus cu 2-1 la Voluntari si a obtinut prima victorie in acest sezon din Liga 1, iar Leo Grozavu a vorbit despre secretul succesului de vineri. Condusa la pauza, Sepsi a revenit spectaculos, a marcat de doua ori, prin Purece si Fulop, plecand cu toate punctele de la Voluntari. Echipa lui Leo Grozavu a obtinut, astfel, primul succes in aceasta editie din Liga 1, chiar pe terenul echipei care a batut-o recent pe FCSB, scor 2-1. Leo Grozavu, dupa ce Sepsi a luat trei puncte de la Voluntari: "La pauza s-a sunat adunarea!" "La pauza s-a sunat adunarea. Am avut o prima repriza molcoma, previzibila, gol in primele minute, o obisnuinta. Schimbarile au reasezat echipa. Stiu ce jucatori acum, am dominat repriza a doua in totalitate si ne-am impus. Suntem o echipa care incercam sa ne jucam, sa ne impunem. E greu pana cand jucatorii se adapteaza in Romania. Una peste alta, merita felicitari pentru reactia din a doua repriza. Vreau sa ramanem modesti, echilibrati, n-am facut mare lucru, doar trei puncte. Mai e drum lung pana sa jucam asa cum imi doresc eu. Toata lumea asteapta de la noi rezultate, iar jucatorii tineri au nevoie de timp, acomodare. Etapa trecuta am bagat un jucator direct de liga a patra. Nu este usor, incercam sa ne adaptam", a spus Leo Grozavu, la Digi Sport. Sepsi, echipa de start cu Voluntari: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Bogdan Mitrea, Fl. Stefan - Kovacs, Fofana, Dragomir - Golofca, Safranko, Stefanescu In urmatoarea etapa din Liga 1, Sepsi o va intalni pe nou-promovata FC Arges, pe teren propriu. Apoi, Sepsi merge in Moldova pentru duelul cu Poli Iasi.