Liga 1

CFR Cluj, remiza in amicalul cu Gaz Metan Medias! Echipa lui Edi Iordanescu, egalata in ultimul minut

07.01.2021, 17:52 Sursa: Prosport

CFR Cluj a remizat cu Gaz Metan Medias, in singura partida de pregatire dinaintea realuarii sezonului. Meciul s-a jucat la Cluj. Primul test al echipei lui Edi Iordanescu in noul an va fi cu Academica Clinceni, in timp ce Gaz Metan va juca cu Voluntari. CFR Cluj a revenit pe terenul de joc. Edi Iordanescu si compania au terminat la egalitate, 1-1, in singurul amical din aceasta pauza competitionala. Edi Iordanescu si-a fixat doua tinte pentru aceasta iarna. Ii vrea pe Dumitru Cardoso si Sergiu Bus, dar Nelutu Varga i-a dat o veste proasta: CFR Cluj va transfera doar daca va pleca Billel Omrani. CFR Cluj, remiza in amicalul cu Gaz Metan Medias! Echipa lui Edi Iordanescu, egalata in ultimul minut Pereira a deschis scorul, in minutul 56, in amicalul jucat azi la Cluj. Pentru Gaz Metan a egalat Ciocan, care a marcat in ultimul minut de joc. Edi Iordanescu incearca sa improspateze sangele la echipa: "echipa are un grad de saturatie", recunoaste antrenorul. "Acum, vom face o analiza atenta. Este posibil sa plece trei, patru, maxim cinci jucatori, ca avem un lot bogat. Nu vreau sa stea prea multi prin tribune. La veniri, unul, maximum doi, cu profil ofensiv, sa ne ajute. Cu Omrani nu este nimic clar, ne dorim sa avem jucatori angrenati in echipa, concentrati suta la suta, echipa are o saturatie, trebuie sa le schimbam, sa ne capatam putin elan, entuziasm", a declarat Edi Iordanescu. CFR Cluj va juca prima partida oficiala din acest an in 14 ianuarie, pe teren propriu, cu Academica Clinceni, iar Gaz Metan Medias va intalni, tot acasa, formatia FC Voluntari, in 12 ianuarie. Programul etapei a 16-a: Marti, 12 ianuarie Ora 17.00 Gaz Metan Medias - FC Voluntari Ora 19.45 Universitatea Craiova - Sepsi Sfantu Gheorghe Miercuri, 13 ianuarie Ora 17.00 Chindia Targoviste - Poli Iasi Ora 19.00 FC Hermannstadt - Dinamo Joi, 14 ianuarie Ora 17.00 FC Botosani - FC Arges Ora 20.00 CFR Cluj - Academica Clinceni Vineri, 15 ianuarie Ora 17.00 UTA - Viitorul Constanta Ora 20.00 FCSB - Astra Giurgiu Programul etapei a 17-a: Sambata, 16 ianuarie Ora 20.00 Dinamo - Chindia Targoviste Duminica, 17 ianuarie Ora 14.30 Academica Clinceni - FC Hermannstadt Ora 16.45 FC Arges - Gaz Metan Medias Ora 19.00 Sepsi Sfantu Gheorghe - CFR Cluj Luni, 18 ianuarie Ora 17.00 Poli Iasi - FC Botosani Ora 20.00 Astra Giurgiu - Universitatea Craiova Marti, 19 ianuarie Ora 17.00 FC Voluntari - UTA Ora 20.00 Viitorul Constanta - FCSB Sursa FOTO: pagina de facebook a CFR Cluj