Liga 1

Sorin Cartu l-a dat de gol pe Mihai Rotaru: "Acum e prin Maldive!". Ce spune despre situatia de la Universitatea Craiova

19.01.2021, 16:38 Sursa: Prosport

Sorin Cartu, presedintele clubului Universitatea Craiova, nu dispera dupa remiza cu Astra Giurgiu, scor 1-1. Astra Giurgiu si Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, in etapa cu numarul 17 din Liga 1, pe Stadionul "Marin Anastasovici". Gazdele au deschis scorul in minutul 16, prin reusita lui Sousa, iar oltenii au restabilit egalitatea in prelungirile primei reprize, prin golul marcat de catre Alex Cicaldau, care a devenit golgheterul Universitatii Craiova. Sorin Cartu l-a dat de gol pe Mihai Rotaru Sorin Cartu este relaxat, chiar daca Universitatea Craiova nu a castigat in ultimele patru partide si inca are rabdare si cu atacantul Ivan Mamut, pe care oltenii l-au transferat definitiv in aceasta iarna. Totusi, oficialul asteapta transferurile promise de catre patronul Mihai Rotaru pe care l-a dat de gol ca este plecat in vacanta in Maldive. "Pierdem putin teren, dar mai e timp, sunt destule meciuri pana se va definitiva podiumul. Ai timp sa mai indrepti din ceea ce nu iti iese la un moment dat din ceea ce iti propui. Lui Mamut poate ii trebuie ceva mai mult timp pana se acomodeaza, pana invata relatiile de joc cu colegii. I s-a achitat clauza de imprumut si i s-a oferit un contract. Mai asteptam, sa vedem. Daca asa a promis patronul, probabil ca se vor face transferuri. Acum e prin Maldvie. Are nevoie de relaxare dupa ce a patimit cu COVID-ul", a spus Sorin Cartu, la Digi Sport. In urma remizei cu Astra Giurgiu, Universitatea Craiova ramane la trei puncte in spatele primelor doua clasate, FCSB respectiv CFR Cluj. Ros-albastrii au insa cu un meci mai putin. Este a reia remiza la rand pentru Universitatea Craiova si al patrulea meci consecutiv fara succes in Liga 1. "Trebuie sa lucram mai mult, sa facem cumva sa iesim din aceasta pasa. Si terenurile sun foarte proaste, mai ales ca e foarte frig afara, dar suntem profesionisti si trebuie sa ne adaptam. Ne-am gandit la victorie, dar nu intotdeauna ne iese socoteala de acasa" - Nicusor Bancu, fundas Universitatea Craiova