Liga 1

CFR Cluj, transfer surprinzator! Un roman trecut prin Spania a semnat cu ardelenii | FOTO

19.01.2021, 18:34 Sursa: Prosport

CFR Cluj se intareste pentru lupta la titlu cu FCSB. Campioana l-a prezentat pe atacantul Sebastian Serediuc (20 de ani), care a mai jucat in Spania, la Lleida Esportiu, si la Minaur Baia Mare, in Liga 3. Agentia JEP Sports Management a publicat primele imagini cu Sebastian Serediuc in tricoul lui CFR Cluj. Atacantul nascut la Calan a crescut in Spania si a jucat fotbal la toate grupele de juniori ai celor de la Lleida. Sebastian Serediuc a jucat ultima data la Baia Mare, unde a ajuns in septembrie 2020. CFR Cluj, transfer surprinzator! Un atacant trecut prin Spania a semnat cu ardelenii Edi Iordanescu incepe sa primeasca primele intariri, dupa ce a anuntat in mai multe randuri ca are nevoie de o primenire a lotului. CFR Cluj vine dupa victoria extrem de importanta pe terenul celor de la Sepsi, 1-0, iar campioana este la egalitate de puncte cu liderul FCSB, care are insa un meci mai putin jucat. FCSB joaca azi, de la 20:00, pe terenul celor de la Viitorul Constanta. Sebastian Serediuc a fost in mai multe randuri in atentia echipelor din Liga 1. Jucatorul a impresionat in liga a treia din Spania, unde a ajuns la varsta de 6 ani. Pierdere importanta pentru CFR Cluj! Cristi Balgradean s-a accidentat in meciul cu Sepsi Cristi Balgradean a efectuat primele investigatii. Portarul in varsta de 32 de ani al lui CFR Cluj s-a accidentat la meciul cu Sepsi Sfantu Gheorghe, scor 1-0. "Marti am facut un RMN, acum asteptam rezultatele. Cel mai probabil, este vorba despre o ruptura fibrilara care ar necesita sapte zile de pauza. Eu asta sper. Sigur vom sti doar dupa ce primesc diagnosticul. Din pacate, este prima accidentare din cariera, acum, la 32 de ani. Nu am mai avut nicio accidentare. M-am accidentat la sprintul de dupa sut. Am simtit ca muschiul este intins. Cand au intrat doctorii pe teren, era minutul 40, le-am si spus la pauza ca vreau schimbare pentru ca simteam ca mi se rupe muschiul", a spus Cristi Balgradean, potrivit Fanatik.