Sport

Vlad Chiriches a iesit accidentat de pe teren, in meciul din Europa League, Salzburg - Napoli, 3-1

14.03.2019, 22:56 Sursa: Mediafax

La fel ca in tur, polonezul Arkadiusz Milik (25 de ani) a deschis scorul, dar austriecii au egalat 11 minute mai tarziu prin Munas Dabbur (26 de ani). Cei de la Salzburg au profitat de o gafa a lui Allan, au recuperat o minge la 25 de metri de poarta, iar fundasul roman a "sfarsit" prin a fi pacalit de mijlocasul din Israel.

A fost al doilea meci consecutiv pentru Chiriches, dupa cel cu Sassuolo din Serie A. Napoli a remizat in campionat, scor 1-1, cu fundasul roman in teren doar pe parcursul primei reprize. Acesta a iesit in evidenta in sens negativ dupa ce mijlocasul advers, Jeremie Boga, i-a "strecurat" mingea printre picioare.

Rateaza dubla cu Suedia si Insulere Feroe? Cu zece minute inainte de finalul partidei, Chiriches s-a intins pe gazon si a facut semn cu nu mai poate continua. Ancelotti l-a schimbat cu Malcuit, dar vestea buna este ca Vlad Chiriches a parasit terenul pe propriile picioare. Capitanul nationalei a fost accidentat la umar inainte sa revina in vederile primei echipe. Acum e posibil ca umarul stang sa-i faca din nou probleme lui Chiriches, cu sapte zile inaintea dublei cu Suedia si Insulele Feroe, din preliminariile pentru EURO 2020.