Sport

Universitatea Craiova - Farul 4-1. Meci de antrenament inainte de barajul pentru Conference League

20.05.2022, 23:36 Orange Sport

Partida a debutat cu sutul napraznic al lui Sali, din fata portii, in fata portarului Lazar.

Universitatea Craiova a raspins prin Koljic, insa cei care au avut cele mai mari ocazii au fost tot "marinarii", lovitura de cap a lui Jefte, peste, si suturile slabe ale lui Capatina si Pitu prefatand golurile oltenilor.

Dupa un prim sut in bara al lui Baiaram, craiovenii au marcat au marcat doua goluri in minutele 21 si 24, prin sutul lui Roguljic si reusitape contraatac a lui Vladoiu, prima in Liga 1.

Jefte a redus apoi din diferenta, in minutul 27, speculand o greseala a lui Marius Constantin.

Prima repriza s-a incheiat cu Larie luand la tina transversala si ratand sansa egalarii.

Farul a dominat inceputul reprizei secunde, Artean si Jefte nereusind sa fructifice ocaziile create.

Baiaram a majorat scorul la 3-1, in minutul 54, iar Ivan a inchis tabela la ultima faza, pentru 4-1.