Tenis

Belinda Bencic a castigat turneul de la Moscova

20.10.2019, 19:17 Sursa: Prosport

Belinda Bencic (10 WTA) a castigat turneul de la Moscova, dupa ce a invins-o, duminica, pe Anastasia Pavlyuchenkova (40 WTA), cu scorul de 3-6, 6-1, 6-1. In primul set, Bencic a avut un inceput slab, pierzand doua servicii. Rusoaica a profitat de acest lucru, inchizand setul la 6-3. Setul doi a fost dominat de elvetiana, castigand trei mingi de break in fata lui Pavlyuchenkova. Setul decisiv i-a revenit Belindei Bencic, care a inchis partida dupa o ora si 45 de minute. In parcursul sau din turneul de la Moscova, Bencic a invins jucatoare precum Polona Hercog (49 WTA), Kirsten Flipkens (120 WTA), Kristina Mladenovic (45 WTA) sau Anastasia Pavlyuchenkova (40 WTA). Turneul de la Moscova dispune de premii totale in valoare de 1,032,000 de dolari.