|
Accesează
contul existent
Premierul Ilie Bolojan a avut un mesaj pentru social-democrați înainte de decizia privitoare la guvernare pe care aceștia o vor lua luni. Fac ceea ce trebuie pentru România și nu pentru PSD, a spus Bolojan. El a mai transmis că PSD și PNL sunt vinovate pentru situația în care se află România.
19.04.2026, 22:42 Sursa: mediafax.ro
Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store
Premierul a transmis un mesaj catre PSD inainte de decizia de luni. "Nu am niciun fel de problema sa achit o nota de plata, dar fac ceea ce trebuie pentru Romania si nu pentru PSD", a spus Ilie Bolojan duminica seara, la postul B1TV. "Am actionat ca un premier al tarii noastre respectand toate partidele din coalitie, intelegand conflictele vechi care au fost intre ele (...) daca este sa discutam despre responsabilitati, sunt doua partide care au o mare responsabilitate pentru situatia in care a ajuns Romania, unul este PSD, celalalt este PNL", a adaugat Ilie Bolojan. PSD va decide luni daca retrage sau nu sprijinul pentru Ilie Bolojan. Partidul va organiza un referendum intern si 5.000 de membri vor vota. In replica, premierul a anuntat ca nu va demisiona din functie.
Legal disclaimer:
Acesta este un articol informativ. Produsele descrise pot sa nu faca parte din oferta comerciala curenta Orange. Continutul acestui articol nu reprezinta pozitia Orange cu privire la produsul descris, ci a autorilor, conform sursei indicate.