×

Accesează contul My Orange

Cupa Mondială

FOTO | Organizatorii au gasit un mesaj din partea nationalei din Iran la finalul meciul jucat la...

FOTO | Organizatorii au gasit un mesaj din partea nationalei din Iran la finalul meciul jucat la Los Angeles. Ce au transmis dupa tensiunea dintre cele doua tari

22.06.2026, 21:49 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

Mesajul lasat de jucatorii Iranului in vestiarul SoFI Stadium din Los Angeles

Iranul a transmis duminica un mesaj in vestiarul stadionului SoFi, prin care le-a multumit celor din Los Angeles pentru ospitalitate si a precizat ca paraseste orasul "cu demnitate" dupa remiza 0-0 cu Belgia, rezultat care i-a pastrat sansele de calificare in 16-imile Cupei Mondiale.

Los Angeles a gazduit primele doua partide ale Iranului din Grupa G, iar echipa s-a intors in tabara de baza din Tijuana, Mexic, intre cele doua meciuri.

"Din Persia antica de acum mii de ani pana in Iranul civilizat de astazi, spiritul iranian ramane viu si neclintit", se arata in mesajul scris de mana, emis de Federatia Iraniana de Fotbal. "Multumim orasului Los Angeles pentru primirea calduroasa. Am venit la Los Angeles cu mandrie, am jucat cu onoare si plecam cu demnitate." Mesajul le-a multumit, de asemenea,...

Mai mult pe Orange Sport

Legal disclaimer:

Acesta este un articol informativ. Produsele descrise pot sa nu faca parte din oferta comerciala curenta Orange. Continutul acestui articol nu reprezinta pozitia Orange cu privire la produsul descris, ci a autorilor, conform sursei indicate.

Articole asemanatoare