×

Accesează contul My Orange

Unirea Slobozia

Dupa retrogradarea din Superliga, clubul intra in insolventa si isi propune revenirea cat mai...

Dupa retrogradarea din Superliga, clubul intra in insolventa si isi propune revenirea cat mai rapida in prima liga

23.06.2026, 18:38 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

Unirea Slobozia a retrogradat in acest sezon si va evolua din nou in Liga 2, intr-un context complicat atat sportiv, cat si financiar. Clubul a anuntat intrarea in procedura de insolventa, dar a subliniat ca activitatea nu va fi afectata si ca obiectivul ramane reconstructia echipei.

In acelasi timp, formatia ialomiteana a schimbat si banca tehnica, Ilie Poenaru fiind instalat in locul lui Claudiu Niculescu, plecat de la club.

"Asociatia Fotbal Club Unirea 04 Slobozia anunta suporterii echipei ca Tribunalul Ialomita a admis, in data de 23.06.2026, cererea de deschidere a procedurii generale a insolventei, la solicitarea formulata de club, urmand ca, la momentul oportun, sa propunem un plan de reorganizare.

In acest moment incepe o noua etapa pentru AFC Unirea 04 Slobozia, un nou proces de constructie, la finalul caruia ne dorim sa reajungem acolo unde am fost in...

Mai mult pe Orange Sport

Legal disclaimer:

Acesta este un articol informativ. Produsele descrise pot sa nu faca parte din oferta comerciala curenta Orange. Continutul acestui articol nu reprezinta pozitia Orange cu privire la produsul descris, ci a autorilor, conform sursei indicate.

Articole asemanatoare