×

Cupa Romaniei

Becali s-a amuzat copios dupa eliminarea din Cupa Romaniei: "I-am zis lui Mititelu sa ma bata si...

Becali s-a amuzat copios dupa eliminarea din Cupa Romaniei: "I-am zis lui Mititelu sa ma bata si el. Nu ne intereseaza!"

08.12.2023, 11:24 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

FCU Craiova a dominat in partida de pe teren propriu cu FCSB si a inscris pentru 1-0 in minutul 40, prin Bauza. In minutul 44, van Durmen a reusit sa marcheze al doilea gol al gazdelor, invingandu-l pe portarul Vlad cu un sut din careu. Bucurestenii au cautat egalarea in repriza secunda, dar nu au putut inscrie si FCU Craiova s-a impus cu 2-0, mergand in sferturile de finala.

Gigi Becali, patronul de la FCSB, nu a parut deranjat de eliminare din Cupa Romaniei, ba mai mult, s-a amuzat copios.

"Am zis Cupa si campionatul, dar pana la urma am zis ca oricum luam campionatul, asa ca Europa League nu ne intereseaza. Ne intereseaza Champions League. Nu poti sa joci si in Champions League, si in Europa League (n.r - rade).

I-am si spus echipa lui Mititelu dinainte. Uite, asta e echipa. M-a rugat prin Dan Idita sa-i spun echipa ca sa poata si el sa ma bata. Pe cuvantul meu...