×

Cupa Romaniei

Zeljko Kopic, multumit de prestatia jucatorilor sai. Giovanni Costantino, concentrat pe partida din...

Zeljko Kopic, multumit de prestatia jucatorilor sai. Giovanni Costantino, concentrat pe partida din campionat dupa calificarea in sferturi

08.12.2023, 00:02 Orange Sport

Croatul si-a felicitat jucatorii pentru ambitia de care acestia au dat dovada. Dinamovistii au reusit sa revina de la 3-1, au egalat scorul la trei si au luptat pana la final pentru cele trei puncte si pentru calificarea in sferturile Cupei.

"Cred ca am inceput meciul bine. Prima repriza a fost buna, am marcat primii, am jucat cu o echipa foarte puternica fizic, au castigat cateva dueluri si astfel au reusit sa egaleze.

Am avut tot ce ne trebuie ca sa castigam meciul, dar am si gresit. Reactia noastra a fost excelenta, am fost foarte aproape de a inscrie si al patrulea gol, dar am vazut multe lucruri pozitive.

Trebuie sa muncim mai mult, asta e clar! Am vazut mai multe lucruri pozitive azi, mai ales cum am reactionat dupa ce eram cu doua goluri in spatele adversarilor.

Nu e usor. Sunt satisfacut si este o baza pe care putem sa construim...