![]() |
Un grup format din patru adulți și un copil a fost la scăldat, marți, în apele Dunării, în zona localității Gostinu, din județul Giurgiu, iar doi dintre adulți, o fată și un băiat, sunt de negăsit. Scafandrii și pompierii îi caută marți seara.
22.07.2025, 21:02 Sursa: mediafax.ro
Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store
Doua persoane sunt cautate la ora transmiterii stirii in apele Dunarii, in zona localitatii Gostinu, judetul Giurgiu. Potrivit primelor informatii, un grup format din patru adulti si un copil se afla la scaldat cand a avut loc incidentul. La un moment dat, cei cinci ar fi ajuns intr-o zona periculoasa, cu adancimi mari si curenti puternici. Un barbat aflat in apropiere a observat ce se intampla si a intervenit, reusind sa salveze doi dintre adulti si copilul - o fetita in varsta de aproximativ noua luni. Din pacate, celelalte doua persoane - o tanara de 20 de ani si un tanar de 26 de ani - nu au mai fost vazute de atunci. La fata locului au fost mobilizate echipaje de interventie: scafandri cu o barca, o autospeciala de stingere dotata cu echipamente de salvare, un echipaj SAJ si politia.
Legal disclaimer:
Acesta este un articol informativ. Produsele descrise pot sa nu faca parte din oferta comerciala curenta Orange. Continutul acestui articol nu reprezinta pozitia Orange cu privire la produsul descris, ci a autorilor, conform sursei indicate.