|
Accesează contul My Orange
Președintele AUR George Simion i-a cerut lui Nicușor Dan că dacă „este nevoie de voturile AUR, transparent este să spună public care este opinia lui despre AUR”.
22.06.2026, 15:06 Sursa: mediafax.ro
Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store
Presedintele AUR George Simion a declarat luni, in cadrul unei conferinte de presa, ca presedintele "Nicusor Dan trebuie sa fie transparent". "Trebuie sa fie transparent, asa cum a promis in campania electorala", a transmis liderul AUR. "Ar trebui sa nuanteze domnul Nicusor Dan. Daca este nevoie de voturile AUR, transparent este sa spuna public care este opinia lui despre AUR", a declarat Simion. "Trecem peste faptul ca domnul Nicusor Dan pe 6 mai a dat niste declaratii total nepotrivite, intelegem sa ne uitam putin in alta parte, dar nu putem totusi sa ramanem tacuti si sa nu ne aparam alegatorii", a precizat George Simion. Daca AUR "este un partid extremist, inseamna ca nu-i bine sa-l voteze pe domnul Vestea", a adaugat acesta. "Nicusor Dan poate sa-si nuanteze declaratiile", a conchis presedintele AUR.
Legal disclaimer:
Acesta este un articol informativ. Produsele descrise pot sa nu faca parte din oferta comerciala curenta Orange. Continutul acestui articol nu reprezinta pozitia Orange cu privire la produsul descris, ci a autorilor, conform sursei indicate.