×

Accesează contul My Orange

Politic-Social

Scandal la Spitalul Județean Bihor, provocat de patru persoane nemulțumite de îngrijirile acordate

Scandal la Spitalul Județean Bihor, provocat de patru persoane nemulțumite de îngrijirile acordate

27.06.2026, 12:45 Sursa: mediafax.ro

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

Potrivit IPJ Bihor, politistii au fost sesizati in jurul orei 9.46, prin apel la 122, de un medic din cadrul Sectiei ATI a Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Bihor, cu privire la faptul ca mai multe persoane provocau scandal in incinta unitatii medicale. La fata locului au fost identificate patru persoane, o femeie de 32 de ani, un barbat de 40 de ani, un barbat de 28 de ani si o femeie de 52 de ani, toate din comuna Diosig, care au fost duse la sediul Politiei Municipiului Oradea, pentru clarificarea situatiei de fapt. Din verificarile facute a reiesit ca, pe fondul unor nemultumiri legate de ingrijirile medicale acordate anterior unei rude, cele patru persoane au provocat scandal, iar una dintre ele, femeia de 52 de ani, ar fi amenintat cu acte de violenta medicul care a sesizat evenimentul, provocandu-i acesteia o stare de temere. Politistii au aplicat trei amenzi, in valoare de 1.000 de lei fiecare. Totodata, fata de femeia de 52 de ani a fost intocmit dosar penal pentru amenintarea personalului medical aflat in exercitarea atributiilor de serviciu. Cercetarile sunt continuate de politistii oradeni sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe langa Judecatoria Oradea, pentru stabilirea tuturor imprejurarilor producerii evenimentului.

Legal disclaimer:

Acesta este un articol informativ. Produsele descrise pot sa nu faca parte din oferta comerciala curenta Orange. Continutul acestui articol nu reprezinta pozitia Orange cu privire la produsul descris, ci a autorilor, conform sursei indicate.



Articole asemanatoare