×

Tenis

NEWS ALERT Probleme pentru Halep! S-a retras de la Trofeul Clarins dupa un set si jumatate

15.05.2024, 18:44 Orange Sport

Simona Halep conducea cu 1-0 la seturi si a abandonat!

Simona Halep a castigat primul set disputat impotriva americancei McCartney Kessler (locul 123 mondial), dar fosta lidera mondial a acuzat probleme la genunchi si nu a reusit sa duca la capat primul meci jucat pe zgura.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Dubla campioana de Grand Slam s-a retras dupa o ora si 26 de minute de joc, la scorul de 7-5, 2-3.

Kessler va da piept in turul 2 cu invingatoarea dintre Emma Navarro (locul 22 WTA) si Lauren Davis (#194 WTA).

Halep a avut probleme si la precedenta partida, contra Paulei Badosa, cand a acuzat probleme la umarul drept!

Pentru Halep a fost al doilea meci in circuitul WTA dupa ce a revenit in martie in competitii dupa o perioada lunga de suspendare.