Basket

Baschet masculin | U-BT Cluj-Napoca - Aris Salonic 90-74, in Euro Cup

10.01.2024, 22:06 Orange Sport

U-BT, victorie cu grecii de Aris Salonic

''U'' si-a asigurat victoria inca din sfertul al treilea, iar cu zece minute inainte de final conducea la peste 20 de puncte pe tabela de marcaj.

Cei mai buni oameni ai clujenilor au fost Emanuel Cate, cu 18 puncte, 4 recuperari, Bryce Jones, 17 p, 5 rec, 4 pase decisive, Andrija Stipanovic, 16 p, 4 rec, Dennis Seeley, 13 p, 5 pd.

De la oaspeti s-au evidentiat Silvio De Sousa, 14 p, 3 rec, Jonathan Stark, 13 p, 6 pd.

In alte meciuri jucate miercuri in grupa, 7bet-Lietkabelis Panevezys a pierdut acasa cu campioana Dreamland Gran Canaria, scor 84-92, iar Turk Telekom Ankara a trecut de Dolomiti Energia Trento cu 78-70.

Pe 17 ianuarie, U-BT Cluj-Napoca va juca urmatorul meci, in deplasare cu ratiopharm Ulm.

Clasament:

1. Mincidelice JL Bourg-en-Bresse 11 victorii - 2 infrangeri